Tłumacz

Szukaj

 

Logowanie


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!

NewsletterWiadomość HTML?

Advertisement
 
Start
 
Lasy Państwowe obniżą ceny niektórych gatunków drewna. Będą one niższe nawet o 10 proc. Drukuj Email

Na podstawie zarządzenia dyrektora generalnego nr 36 z dnia 14 maja 2008 r. dyrektorzy regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w porozumieniu z nadleśniczymi mogą określać rodzaje sortymentów (gatunków) drewna, które obejmie obniżka, a także jej wysokość. Zgodnie z decyzją dyrektora generalnego – ceny mogą zostać obniżone nawet o 10 proc.

Obniżka obejmie drewno wystawiane na sprzedaż podmiotom gospodarczym w okresie od 1 czerwca do 30 września i będzie dotyczyć sortymentów, na które występuje najniższy popyt.

– W różnych częściach kraju mamy różne uwarunkowania sprzedaży, dlatego nie możemy narzucić odgórnie, które gatunki drewna będą podlegać obniżce – wyjaśnia Marian Pigan, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Drewno o obniżonych cenach, nieodebrane przez nabywców zgodnie z ustalonym harmonogramem będzie kierowane na aukcję internetową e-Drewno.pl. Cenę wyjściową ustalą poszczególne nadleśnictwa wystawiające surowiec na sprzedaż.

– Obniżka cen gatunków, na które występuje obecnie najniższy popyt, a także zmiany w zasadach sprzedaży drewna pozwolą uniknąć potencjalnych strat związanych ze zniszczeniem pozyskanego surowca – tłumaczy Marian Pigan, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy LP

źródło: www.lp.gov.pl

 

Artykuł pochodzi z miesięcznika "Przemysł Drzewny".

  Brak komentarzy.

Dyskutuj o tym na forum. (0 posts)
« poprzedni artykuł   następny artykuł »